جمعیت اسلامی وکلای دادگستری ایران
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره جاودان


وبلاگ جمعیت اسلامی وکلای دادگستری ایران ، با هدف اطلاع رسانی اخبار صنفی و انعکاس موضوعات حقوقی ، قضایی ، فعلا بصورت موقت جایگزین سایت دائمی جاودان شده است. این وبلاگ در نظر دارد محل تبادل نظر همکاران، انتقال تجارب صنفی و درمیان گذاشتن دردهای مشترک باشد تا در پرتو همدلی حاصل از اشتراک در آراء و نظرات کاربران، بهترین مسیر پیشرفت و تعالی کشور - که یک جلوه آن استقلال نهاد وکالت است - به روی ملتمان گشوده شود.

مدیر وبلاگ : علی رضا وجدانی آرام
اخبار ومقالات جاودان

 

اختبارکانون  در اختبار کانون
کریم حبیب نژاد وکیل دادگستری


امسال کانون مرکز در برنامه اختبارکتبی از کارآموزان وکالت، خود نیز در اختباری شرکت کرد که حد نصاب قبولی را کسب نکرد. سوالات پیش روی کانون مرکز به شرح زیر بود.


1– سوال انگیزاسیونی

انگیزه مسئولین از برگزاری ساعتها جلسه آزمون پر اضطراب موسوم به اختباردرفضای پارکینگ واقع در طبقه زیرزمین با سرمای 1 درجه بالای صفر و بدون وسایل گرمایشی چه بود؟

الف – افزایش حس اعتماد کارآموزان به کانون به عنوان خانه دوم خود.

ب – مهار کردن غرور سرکش جوانان تا از همین جا بفهمند اینجا کی رئیسه.

ج – خودداری از صرف هزینه برای کسانی که هنوز منشاء عوایدی نبوده اند.

2 – سوال فیزیک کوانتومی

برای بررگزاری یک امتحان کتبی در فضای پارکینگ با سقف کوتاه و دیوارهای دودگرفته چند دین نور لازم است؟

الف – 4 دین

ب – فقط یک دین آن هم ...

ج – اصلاً دین لازم نیست!

3 – سوال ریاضی و آمار

با توجه به بسته بودن سرویسهای بهداشتی طبقات، در تنها سرویس واقع در پارکینگ چند نفر دختر و پسر در صف واحدی منتظر بودند و هر کدام چقدر فرصت داشتند؟

الف – 23 نفر دختر و پسر ، هر کدام 5 دقیقه

ب –34 نفر دختر و پسر ، هر کدام 6 ثانیه

ج – این سوال انحرافیه!

4 – سوال اخلاقی

کدامیک از دو عضو محترم کمیسیون [….]  که زحمت مراغبتی را هم میکشیدند سیگار بیشتری کشیدند و به سرفه های اعتراض آمیز کارآموزان توجه کمتری کردند؟

الف – آقای ص

ب – آقای خ

ج – چون فضا بسته بود و نام نبردگان فوق بسیارفرهیخته، لذا هیچکدام بیشتر از دیگری سیگار نکشید!

کریم حبیب نژاد  وکیل دادگستری

نوع مطلب : مقالات جاودان، 
برچسب ها : اختبارکانون در اختبار کانون،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 26 فروردین 1392 10:01 ب.ظ
به طنز بیشتر شبیه
دوشنبه 26 فروردین 1392 09:55 ب.ظ
دوشنبه 21 اسفند 1391 10:55 ب.ظ
باسلام به همه همکاران یادمان باشد اگر مطلبی مینویسیم ادب حکم میکند نشانی ازخودمان به جا بگذاریم ضمن تشکر از نویسنده سئوالات را ندیدم اما یکی از اعتراضات اینجانب این بود از اموزش نداده نپرسیم ونیازی به 6 امتحان کتبی و6 امتحان شفاهی نیست با یک یا دو امتحان کتبی وشفاهی جامع می توانی بفهمی کار اموز توانا یی قبول پرونده را دارد یا خیر هنر نیست 6 استاد به جان کار اموز بیفتند ومعماهای پرونده ای خود را از او سوال کنندبا همکار جوان خود مهربان باشیم
دوشنبه 21 اسفند 1391 02:17 ب.ظ
جای تفکر داره
دوشنبه 21 اسفند 1391 11:12 ق.ظ
از قدیم گفته اند حرمت امامزاده را متولی آن باید نگه دارد. وقتی مسئولین کانون - که متولیان این امامزاده هستند - این چنین بی حرمتی به حرفه وکالت می کنند چه توقعی از دیگران میشود داشت؟ این هم مثل عملکرد ضداستقلالی مجری برنامه جشن سالگرد استقلال امسال است. بقول یکی از همکاران، در بازی وکالت کشور ما "مارادونا" را ولش، باید مواظب غضنفرهایی باشیم که هر روز درحال گلزنی به خودمان هستند.
یکشنبه 20 اسفند 1391 10:14 ب.ظ
آقای حبیب نژاد از جسارت شما بسیار سپاسگزارم
یکشنبه 20 اسفند 1391 03:29 ب.ظ
واقعا جالب بود و جسورانه
اینجای ماجرا تاسف برانگیزه که همه میدونن اختبار به نوعی عرصه ای برای چزوندن کارآموزها توسط برخی انگشت شمار اعضای کمیسیون اختبار است. مثلا آقای ... که جدیدا به کمیسیون راه پیداکردن کاری جز تحقیر کلامی و رفتاری کارآموزان ندارند. شخصا زمان تایید گزارش ها بچه ها را احضار می کنند و توسط قدرت جایگاه خود هرچه می توانند توهین می کنند و در نهایت به دروغ پای برگه تایید اختبار می نویسند: با التماس و عجز و لابه کاراموزاجازه اختبار داده میشود....
یکشنبه 20 اسفند 1391 12:49 ب.ظ
بنام پروردگار دادگر
گاه سقف آرزوها چقدر کوتاه می شود
مدتهاست که بحث استقلال کانون وکلای دادگستری مطرح است. ایت اتفاق به نوعی برای وکلا و مسئولین کانون مهم است که با شرافت تمامی ما وکلا گره خورده است. اما من به عنوان یک عضو کانون وکلا با دردمندی هرچه تمام از هیات مدیره محترم کانون وکلا تقاضا دارم با ادغام کانون موافقت نمایند. بدون شک مسئولین قوه قضائیه و دوستان 187 بیشتر از کانون وکلا برای ما کارآموزان احترام قائل هستند. اگر مرکز مشاوران نیز حاضر به ادغام با کانون نیست، ما از کانون سردفتران خواهشمندیم تا ما را تحت نظارت خود درآورند یا هر نهاد دیگری که به نوعی با علم حقوق در ارتباط است. شاید با این نداشتن استقلال کمی وضع ما بهتر شود. چون بعید می دانم مرکز مشاوران قوه قضائیه یا کانون سردفتران و یا هر نهاد دیگری برای آزمون کارآموزان خود، از پارکینگ دودگرفته و نمور با دمای 1 درجه بالای صفر استفاده کند.
راستی به نظر شما آیا مسئولین قوه قضائیه هم در حین آزمون در یک فضای بسته و سرد و تاریک، سیگار می کشند؟ بهتر است از آقای ص و آقای خ بپرسیم که برای شعور و شخصیت مخاطبان یا بهتر است بگویم خودشان، هیچ احترامی قائل نیستند. حسن دیگر ادغام ما با 187 این است که قوه قضائیه سرویس بهداشتی زیادی دارد و دیگر لازم نیست ده ها دختر و پسر ساعت ها در صف 2 عدد سرویس بهداشتی بایستند.
در کانون وکلایی که کارمندانش مدام به هیات مدیره و کارآموزان توهین می کنند، همان بهتر که امتحان در چنین فضایی برگزار شود. همین شیوه اداره است که وجه وکلا هر روز در جامعه بدتر می شود. فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی مدامآ در حال توهین به وکلا و تخریب وجه اجتماعی شان می باشند.
ما وکلا چقدر ساده ایم که از کانون انتظار اعاده حیثیت داشتیم. حال تنها انتظار ما از کانون این است که خود به حیثیت ما توهین نکند. همین و بس
آه که گاه سقف آرزوهامان چقدر کوتاه می شود...
یکشنبه 20 اسفند 1391 12:17 ب.ظ
قصد کانون از برگزاری چنین اختباری سنجش قوای بدنی و روانی کاراموزان است و در حاشیه آن سطح دانش انها نیز محکی زده میشود.این 7خانی است که برای گذر از آن رستم باید بود.
یکشنبه 20 اسفند 1391 06:45 ق.ظ
راستی این را هم بگویم که کانون برای فاصله 3 ساعته بین جلسه صبح و بعد ازظهر هیچ فکری نکرده بود که آن همه کار آموز جوان در آن سرمای شدید نه استراحتگاه موقتی هست نه حتی یک کافی شاپی جایی هست که با پرداخت مبلغی اجازه اقامت چند ساعته ای بدهند خصوصاً برای کسانی که از شهرستانهای دور آمده بودند و شب پیش را در راه بوده اند واقعاً تایم استراحت یک تمرین شکنجه بود.کاش امتحان تا ساعت 2 ادامه می داشت و بعد تما م می شد.
یکشنبه 20 اسفند 1391 06:31 ق.ظ
از مطلب جالبتان و طرز بیان انتقاد تان خیلی خوشم آمد ولی نمی دانم چرا دوستان اسمشان را اعلام نکرده است و اینکه آیا مسئولین کانون هیچ جوابگو خواهند بود یا نه. اصلاً جوابگویی در دستور کارشان هست یا به مسائل از بالا به پایین نگاه می کنند. والله اسیر جنگی هم حقوقی دارد!!
شنبه 19 اسفند 1391 06:05 ب.ظ
بسیار از مطلب شما لذت بردم و از اینکه از ما کاراموزان حمایت کردید بسیار بسیار تشکر میکنم.ولی واقعا چرا باید اختبار به این نحو برگزار بشه؟و اینکه 18 ماه بی احترامی به کارآموز کافی نیست که در جلسه اختبار هم باید بی احترامی به قشر کاراموز ادامه داشته باشه؟
شنبه 19 اسفند 1391 06:02 ب.ظ
سلام واقعا از شما سپاسگزارم که در جایی که حضور نداشتید اما از اوضاع و احوال آگاه بودید و این جای تامل دارد برای مسولینی که در 3 روز اختبار حضور داشتند و از اوضاع و احوال ما کاراموزان خبر نداشتند.
شنبه 19 اسفند 1391 11:24 ق.ظ
سلام،واقعا جای تشکر داره که یکی از وکلای پایه یک نگاهی به وضع وکلای کاراموزان داشته.اما این توجه را باید مسئولین کانون میداشتند چرا که ما هم جزئی از این جمع هستیم ما نیز مانند وکلای پایه یک،حق کانون را می پردازیم اما کانون احترام و حقی برای ما قاعل نیست،وقتی اعضای این خانواده ارزش و احترامی برای ما قاعل نیست چگونه از جامعه و قضات انتظار احترام داشته باشیم...
جمعه 18 اسفند 1391 07:21 ب.ظ
از مطلب بسیار به موقع و بسیار جالب جنابعالی بسیار سپاس گذار اما کاشکی اشاره ای هم به بوی بسیار نامطبوع سرویس بهداشتی پو واقعا راهکار جالبی که مسئولین در نظر گرفته بودن ! اسپری خوشبو کننده ...! میکردید وهمینطور بخاری برقی کوچکی را که نمیدونم واقعا چرا و به چه دلیل تصور شده بود که اون بخاری میتواند فضا را گرم کند چون حتی شعاع 1 سانتیمتری خودش را هم گرم نمیکرد وجالبتر اینکه وقتی به مراقب ها اعتراض میشد میفرمودند شما که خوبین بچه های عقب تر یخ زدند!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت جمعیت اسلامی وکلای دادگستری خوش آمدید
کلیه حقوق این وبلاگ برای جمعیت اسلامی وکلای دادگستری ایران محفوظ است

ابزار هدایت به بالای صفحه

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو